Akgül karne sevincine ortak oldu
img

98 bin 500 öğrenci karnesini aldı

Akgül karne sevincine ortak oldu

2013-2014 eğitim öğretim yılının tamamlanmasıyla birlikte tüm Türkiye’de olduğu gibi Mamak’ta da karne heyecanı yaşandı. İlçe genelinde bulunan 98 bin 500 öğrenci karnelerini aldı. Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül de Piri Reis İlkokulu’nda karne heyecanı yaşayan öğrencilerin sevincine ortak oldu. Düzenlenen karne törenine Mamak Kaymakamı Ertuğrul Kılıç, Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Mamak Belediyesi Ak Parti Grup Başkan Vekili Faruk Gültekin, Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş da katıldı. Program öğrencilerin hazırlamış olduğu bir birinden güzel halk oyunları gösterileri ile başladı.

En önemli görev ailelere düşüyor

Öğrencilerin bir yıllık çalışmalarının sonuna geldiklerini belirten Akgül; “Bütün bir yıl boyunca özverili bir şekilde çalışan öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Karnesinde notları zayıf olan öğrenciler tatili fırsat bilip eksikliklerini tamamlayabilir. Bu noktada en önemli görevse ailelere düşüyor. Karnesinde zayıf olan ya da karnesi üstün başarıya sahip olan öğrencilere en doğru şekilde davranmak gerekiyor” dedi.

Minikler çok heyecanlandı

Karne töreninde kısa bir konuşma yapan Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş, öğrencilere yaz tatilinde kitap okumaları tavsiyesinde bulundu. Akgül, Mamak Kaymakamı Ertuğrul Kılıç ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş ile birlikte 1-D ve 1-C sınıfında bulunan öğrencilerin karnelerini dağıttı. Karne sevinci yaşayan minikler aynı zamanda Akgül’le hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmedi.  


Habere Ait Resimler