Bakan Güllüce Abidinpaşalılarla İftar Açtı.
img

İftar Bereketi Sürüyor

Bakan Güllüce Abidinpaşalılarla İftar Açtı

Ramazan ayının gelmesiyle birlikte iftar programlarına devam eden Mamak Belediyesi, her gün farklı mahallelerde iftar sofraları kurmaya devam ediyor. İftar buluşmalarının bu kez adresi Saimekadın ve Balkiraz Mahalleleri oldu. Abidinpaşa Kapalı Pazaryeri ve Nazım Belger İlkokulu bahçesinde kurulan yaklaşık 3 bin kişinin katıldığı iftar sofrasına Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce konuk oldu. Güllüce konuşmasına, Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül’e “Mamak’ın şanına yakışır bir Belediye Başkanı olarak verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum” diyerek başladı. Şehirlerin büyürken, komşuluk ilişkilerinin de azaldığına vurgu yapan Bakan Güllüce, özellikle annelerden çocuklarını mahalle iftarlarına getirmelerini istedi. Güllüce, iftara katılan küçük çocukların bundan 20 yıl sonra bugünleri hatırlayacaklarını ve “bizim dönemimizde sokak iftarları vardı ve binlerce kişi hep birlikte Ramazan'da iftar yemeği yerdik” diyeceklerini belirtti. Komşu, genç, çocuk, yaşlı ve zengin fakir ayırt etmeden aynı sofranın etrafında buluşup Ramazan'ın bereketini ve güzelliğini hep birlikte yaşadıklarını kaydeden Akgül de “İftar sofralarımız birbirini tanımayan sokak ve apartman sakinlerini, zengin-fakir demeden aynı sofrada buluşturuyor ve muhteşem bir kardeşlik ortamı oluşturuyor” dedi.

 

Güzel şeyler olacak

İftar programına Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Meclis Başkanvekili Erdal Ak, Ak Parti Mamak İlçe Başkanı Muhammed Abdullah Özer, meclis üyeleri, başkan yardımcıları ve vatandaşlar katıldı. Yaklaşan Cumhurbaşkanlığı seçimlerine de değinen Bakan Güllüce “10 Ağustos’ta güzel şeyler olacak. Millete hizmet eden başbakanımıza mührü basarak, hizmetin yanında olacağız. Dünyanın bütün ülkeleri ekonomide geriye gidiyor. Kalkınan bir ülkeyiz.10 Ağustos’tan sonra kalkınma hızı devam edecek. İşsiz, evsiz, mutsuz insan kalmasın istiyoruz” dedi. 10 Ağustos’ta Türkiye tarihinde ilk defa Cumhurbaşkanının halkın oylarıyla seçileceğini hatırlatan Akgül, “Bu seçime büyük önem veriyoruz. Adayımız, Başbakanımız, Genel Başkanımız, Recep Tayyip Erdoğan. İlk turda büyük bir oyla Cumhurbaşkanı seçilecek, buna inanıyor, sizlere güveniyoruz” dedi.

İftar programı Hacivat-Karagöz gösterisi ile sürerken, çocukların katıldığı birbirinden ilginç yarışmalar mahalle sakinlerine eğlenceli dakikalar yaşattı. Programda ayrıca vatandaşlara ücretsiz olarak geleneksel Osmanlı şerbeti ikram edildi.


Habere Ait Resimler