Mamak’ın Yatırımlarına Onay
img

Mamak’ın Yatırımlarına Onay

Mamak Belediyesi’nin 2014 Faaliyet Raporu Onaylandı

 

Mamak Belediyesi’nin 2014 yılı Faaliyet Raporu, belediye meclisinde görüşüldü. Nisan Ayı meclis toplantısında 2014 yılı Faaliyet Raporu oy çokluğu ile onaylandı. Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül başkanlığında gerçekleşen toplantıda Akgül, belediyenin 2014 yılında yaptığı hizmetleri ayrıntılarıyla anlattı. Mamak Belediyesi’nin bir yıllık faaliyetlerinin müdürlük çalışmaları çerçevesinde özetlendiği rapor, gündemde ele alınarak tartışıldı.

 

Mesai kavramı olmaksızın görevimizin başındayız

Faaliyet raporu hakkında söz alan Akgül, 2009 yılında 80 milyon gelir bütçesi ile devraldıkları belediye bütçesini 2014 yılında 220 milyona yükseltilerini kaydederek, mali disiplini sağladıklarının altını çizdi. Belediye olarak başarılı bir yıl geçirdiklerini vurgulayan Akgül, belediye bütçesini üç kat artırarak, 30’a yakın dev  tesisi ve Mamak’ta ilkleri ilçeye kazandırdıklarını söyledi. Gerçekleştirilen kentsel dönüşüm projeleri ile Mamak’ta büyük bir değişim ve dönüşüm hamlesi yaşandığını belirten Akgül, vatandaşlara daha iyi hizmet edebilmek için mesai kavramı gözetmeksizin gece gündüz çalıştıklarını söyledi. Akgül, “Bugün Mamak'ı Ankara'nın en çok konuşulan ilçelerinden biri haline getirdik. Mamak'ın sorunlarının çözülebileceğini gösterdik. Mamak'ı bir taraftan dönüşüm çalışmaları, diğer taraftan da yaşam kalitesi, eğitim, kültür, sanat, ulaşım, spor altyapısı ve çevresiyle bir marka haline getirerek, kentleşme bilincini oluşturduk” dedi.

 

En iyi hizmeti veriyoruz

Kurum ve kuruluşlarla işbirliği içinde Mamak halkına en iyi hizmeti vermeye çalıştıklarını ifade eden Akgül, belediye meclisinin de hizmetlerdeki katkılarını hatırlatarak, emeği geçenlere teşekkür etti. Akgül, “Çalışmalarımızın belediye çalışanlarımızın özverisi, vatandaşlarımızın desteği ile gerçekleşeceğine inancımız tamdır. Bu faaliyet yılı içinde emeği geçen herkese destek ve katkılarını esirgemeyen Meclis üyelerimize teşekkür ediyorum” dedi.


Habere Ait Resimler