Mamak’ta 23 Nisan Coşkusu
img

Mamak’ta 23 Nisan Coşkusu

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Mamak’ta coşkuyla kutlandı. Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Mamak Şehit Cihan Yıldız İlkokulu’nun düzenlediği 23 Nisan kutlama etkinliklerine katılarak çocukların 23 Nisan coşkusuna ortak oldu. Mamak Spor Salonu’nda gerçekleşen kutlama programına Akgül’ün yanı sıra, Mamak Kaymakamı Ertuğrul Kılıç, Grup Başkanvekili Faruk Gültekin, Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda veli katıldı. Öğrenciler, 23 Nisan ile ilgili şiirler ve şarkılar söylerken, hazırladıkları gösterilerini, salonu dolduran Mamaklılara sundu. Gösterileri hayranlıkla seyreden Akgül, renk renk giysileriyle programı hazırlayan öğrencilerin, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladı.

 

Çocuklarla kutladı

23 Nisan’ın Cumhuriyetin temellerinin atıldığı, egemenliğin kaynağının millet olarak ilan edildiği önemli bir gün olduğunu kaydeden Akgül, “Her kuşak kendisinden sonraki kuşaklara daha iyi bir ülke bırakmak zorundadır. Çocuklarımızın gelecekte ülkemizi çok daha iyi yarınlara taşıyacağınıza inanıyorum. Nice bayramları aynı heyecan içinde yaşamak ve yaşatmak arzusu ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 95. yıl dönümünü yürekten kutluyorum” dedi.

 

Dünya’ya barış mesajları

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program, minik öğrencilerin, şiir ve halk oyunları gösterileri ile devam etti.10.sınıf öğrencilerinin seslendirdiği “Ne Mutlu Türküm Diyene” oratoryosu büyük alkış alırken, yine halk oyunları potpurisi ve anaokulu öğrencilerinin palyaço gösterisi ile çocuklar doyasıya eğlendi ve keyifli anlar yaşadı. Program, Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği “Dünya Çocukları ve 23 Nisan” konulu resim ve şiir yarışmasının ödül töreni ile son buldu.


Habere Ait Resimler