Öğrenciler sordu, Akgül cevapladı
img

Öğrenciler sordu, Akgül cevapladı

Sosyal Bilgiler dersini makamda yaptılar

 

Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Çukurambar Doğa Koleji 4/C sınıfı öğrencilerini makamında ağırladı. Öğretmenleri Lale Yarkın ile birlikte Akgül’ü ziyaret eden minik öğrenciler Sosyal Bilgiler Dersi “Yerel Yönetimler”  konulu dönem ödevlerini, Akgül ile röportaj yaparak gerçekleştirdiler. “Nasıl başkan oldunuz” dan, ilçenin en büyük sorunlarına, yapılan hizmetlerden, eğitim-kültür çalışmalarına kadar hazırladıkları soruları Akgül’e yönelten öğrenciler, belediyenin çalışmaları ve işleyişi ile ilgili bilgi sahibi oldu. Öğrencilerin sorularını içtenlikle cevaplayarak ilçe’nin nüfusu ve sosyal yapısını anlatan Akgül, amaçlarının; çocukların ve gençlerin iyi yetişmelerine yardımcı olmak ve onlara yaşanılabilir bir kent bırakmak olduğunu kaydetti.6 yılda 30’un üzerinde tesisi ve Mamak’ta ilkleri hayata geçirdiklerini belirten Akgül, yerel yönetimler olarak tüm çalışmalarının halkın yaşam kalitesini yükseltmek olduğunu belirtti.

 

Hayallerimizi gerçekleştiriyoruz

Akgül, “Bir ilçeyi yönetirken, orayla ilgili bir hayaliniz olması gerekiyor. Belediye Başkanlığı yapmak, insanların sorunlarını çözmek, insanlara hizmet edebilmek güzel bir duygu. Göreve geldiğimizde Mamak’ın sorunlarını tek tek tespit ederek uzun soluklu ve çözüm odaklı projeler ürettik. İnsanların yaşamak zorunda olduğu değil, yaşamaktan keyif aldığı bir Mamak için emin adımlarla ilerledik. Bir yandan proje ürettik, diğer taraftan hayata geçirdik aynı zamanda belediyecilik hizmetlerimizi de kesintisiz sürdürdük. Bizim belediye olarak tüm çalışmalarımızdaki temel hedefimiz halkın yaşam kalitesini yükseltmektir” dedi. Akgül’e ziyarette Grup Sözcüsü Hamza Aydoğdu eşlik etti.

 

Minikler dönüşümü yerinde öğrendi

Ziyaretin ardından minik öğrenciler bilgilenmek ve çevre bilincinin oluşturulması amacıyla Mamak Katı Atık Entegre Tesisi’ni ziyaret etti. Öğretmenleri ile birlikte tesisi gezen öğrenciler, Çevre Mühendisi Gizem Marangoz tarafından geri dönüşüm konusunda bilgilendirildi. Tesise gelen atıkların ne gibi aşamalardan geçtiği konusunda teorik olarak anlatım yapan Marangoz, ardından öğrencilere tesisi gezdirdi. Öğrenciler, çevre ve geri dönüşüm, ürünlerin toplanması ve ayrılması konularında ayrıntılı bilgi aldılar.


Habere Ait Resimler