Kartaltepe 2. etap hazırlığı
img

Kartaltepe 2. etap hazırlığı

 

Modern yapılaşmanın her geçen gün arttığı Mamak’ta, halkın nefes alabileceği rekreasyon alanları oluşturan Mamak Belediyesi, Kartaltepe Kentpark’ın 1. etabını tamamlamasının ardından, 2 etabın da proje aşamasında sona yaklaştı. Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, DSİ Genel Müdürü Ali Rıza Diniz ve Başkan Yardımcısı Ahmet Müfit Yıldırım ile birlikte 150 dönüm alan üzerinde inşa edilen dev proje Kartaltepe Kentpark’ta incelemelerde bulundu. Parkın 2. etabında Hatip Çayı’nın proje içinde kalan bölümü DSİ ile birlikte ortak çalışma sürdürülerek ıslah edilecek ve su aktivitelerine yer verilecek. Kartaltepe Kentpark’ın Mamak’ın en büyük ve en donanımlı sosyal alanı olduğunun altını çizen Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, ilçenin prestijini yükselten dev eserin Mamak’ın yeni yaşam alanı olacağını söyledi.

 

Mamak’ın vitrini olacak

 

Tüm görsel zenginliği, peyzaj çalışmaları ve birbirinden güzel aktiviteleri ile Mamak’ın yeni yüzü haline gelen park, Saimekadın’dan başlayıp, Mamak pazar alanında son buluyor. Başkent’in en büyük rekreasyon alanlarından birisi olan kentpark, bünyesinde aynı zamanda ilkleri de barındırıyor. Proje içerisinde 3 bin metrekarelik alanda yapımı tamamlanan Türkiye’nin ilk çocuk müzesinin iç dizaynçalışmalarında sona gelindi. Mamak için tam bir seyir terası olacak parkta inşa edilen değirmen kafe ve merdiven kulelerinin de yapımı tamamlandı. 650 metrelik sentetik çimle kaplı yürüme yolunun yapımı tamamlandı. Yatırım kapsamında alana hâkim bir tepeye 7 tonluk dev kartal figürü yerleştirildi. Pierre Lotti benzeri açık hava Türk kahvehanesi ve mini tiyatronun da yapımı tamamlandı. Aydınlatma çalışmalarının da tamamlandığı park, Mamak’ın vitrini oluyor.

 

Tarihi Ankara Evleri

Kartaltepe Kent Park’ın 2. etabı kapsamında ilçe, tarihi ve kültürel zenginlikleri bir arada bulunduran, halkın toplanabileceği, konserlerin, sosyal ve kültürel faaliyetlerin yapılabileceği dev bir meydana kavuşacak. Tarihi Ankara Evleri’nin de yapılacağı proje, tarih kokan evleri ile ziyaretçileri geçmişe doğru bir yolculuğa çıkaracak.

 


Habere Ait Resimler