Avrupa Üçüncüsü Tekvandocudan Akgül’e Ziyaret
img

Avrupa Üçüncüsü Tekvandocudan Akgül’e Ziyaret

Hem spor hem eğitim

 

Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, 22 Ekim’de Leton’ya da gerçekleşen Gençler Avrupa Tekvando Şampiyonası’nda 45 kg’da Avrupa üçüncüsü olan Vadi Gençlik ve Spor Kulübü sporcusu Mamaklı Mustafa Turhal’ı makamında ağırladı. Bronz madalyanın sahibi olarak uluslar arası arenada ülkemizin ismini duyuran Turhal’ın Mamak’ın gururu olduğunu kaydeden Akgül,Şampiyon sporcunun sporda aldığı başarıyı eğitim hayatında da devam ettirmesi temennisinde bulunarak kalem hediye etti.

 

Spora desteğimiz sürecek

Sporun Başkenti Mamak hedefiyle çıktıkları bu yolda genç sporcu Turhal’ın bu başarısının Mamak’taki genç sporculara örnek olacağını belirten Akgül, “Başarılı sporcumuzla ne kadar gurur duysak az. İlçemizdegençlerimize ve çocuklarımıza spor yapabilecekleri alanlar oluşturduk, tesisler inşa ettik. Madalyalar gelecekteki başarıların da habercisidir. Bu başarıda emeği geçen başta sporcularımız olmak üzere tüm ekibi tebrik ediyorum” dedi.

 

Şampiyonluk sevincini Akgül ile paylaştı

Kulüp antrenörü Uğur Vadi ile birlikte Akgül’ü ziyaret ederek, şampiyonluk sevincini Başkan Akgül ile paylaşan şampiyon sporcu Turhal da, “Başkanımızın spora ve sporcuya olan desteğini biliyorum. Kendilerine teşekkür ediyor, Mamak’a Dünya Şampiyonluğu'nu da getirmek istiyorum” dedi.


Habere Ait Resimler