Mamak’tan Türkmenlere 7 tır yardım
img

Bayır-Bucak Türkmenlerine Yardım Konvoyu Dualarla Uğurlandı

 

AK Parti İl Başkanlığınca, "Bugün Yardım Zamanı" sloganıyla Bayırbucak Türkmenleri için hayırseverlerin, belediyelerin ve sivil toplum kuruluşlarının destekleri ile organize edilen yardım kampanyasının insani yardım tırları, Atatürk Kültür Merkezi’nden yola çıktı. 23 tırdan oluşan yardım konvoyunun dualarla uğurlandığı törene Ak Parti Ankara İl Başkanı Mustafa Nedim Yamalı, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ak Parti Ankara Milletvekilleri, Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Ak Parti Mamak İlçe Başkanı Muhammed Abdullah Özer, 21 ilçe belediye başkanı ile 25 ilçe başkanı katıldı. Rusya'nın desteğiyle Suriye'deki rejim güçlerinin, Türkmenlere saldırdığını, bu yüzden binlerce Türkmen'in de Türkiye'ye sığındığını kaydeden Ak Parti Ankara İl Başkanı Yamalı, hükümetin ve devletin bu konuda elinden gelen her şeyi yaptığını belirterek, “Bu malzemelere hayırsever halkımız, belediyelerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız yardım etti. Yardımların ilk bölümünü 19 Ocak'ta gönderdik, bugün de ikinci bölümünü gönderiyoruz” dedi.

 

Ensar olmaya devam edeceğiz

Törende konuşan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek  “Yaklaşık 30-40 tır daha göndererek, Ankara grubu olarak, aşağı yukarı 60-70 tırla bu kampanyayla kardeşlerimize yardımcı olacağız” diye konuştu. Millet olarak zor bir dönemden geçildiğini kaydeden Ak Parti Ankara Milletvekili Emrullah İşler de “Adamlık zor dönemde belli olur. Millet olarak adamlığımızı ispat ettik. Bugüne kadar nasıl dik durduysak bundan sonra da zorluklar karşısında dimdik durarak mazlumun yanında olmaya, mazlumun hamisi olmaya, ensar olmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Mamak’tan Türkmenlere 7 tır yardım

Son zamanlarda Suriye rejiminin hava ve karadan, Rusya uçaklarının da havadan bombardımanına maruz kalan Bayırbucak Türkmenleri için Mamak Belediyesi de Mamak Belediye Meclisi’nce alınan karar doğrultusunda kampanya başlattı. Mamaklı işadamları, Mamak esnafı ve vatandaşların destekleri ile toplanan her çeşit gıda, giyecek, battaniye ve bebek bezi gibi malzemelerden oluşan 7 tırlık yardım da konvoyda yerini aldı. Bayırbucak Türkmenlerinin acil ihtiyaçları olan her türlü malzemeyi gönderdiklerini kaydeden Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, “Mamaklı hemşehrilerimiz yağmur gibi Türkmen kardeşlerimize yardımda bulundu. Oradaki kardeşlerimizin ızdırabına, sıkıntısına, yokluğuna bir nebze de olsa katkı sağlamak için kampanyaya çok önem verdik. Türkmen kardeşlerimizin verdiği haklı mücadelenin en büyük destekçisi olmak istiyoruz. Yola çıkan yardım konvoyumuz ile kardeşlerimize elimizi, yüreğimizi ve tüm desteğimizi uzatıyoruz. Mamak halkına gösterdikleri bu yardımseverlikten dolayı teşekkür ediyorum ” dedi. Konuşmaların ardından 23 tırdan oluşan konvoy, Bayırbucak Türkmenlerine yardım için yola çıktı.


Habere Ait Resimler