Mamak darbeye karşı safları sıklaştırdı
img

Mamak darbeye karşı safları sıklaştırdı

 

Bölücü terör örgütü FETÖ tarafından gerçekleştirilen ve halkın kahramanca mücadelesi sonunda püskürtülen darbe girişimi sonrasında ilk Cuma Namazı’nda Mamak’ta saflar daha da sıkılaştırıldı. Tüm Türkiye’de olduğu gibi Mamak’ta bulunan camilerde de Diyanet İşleri Başkanlığı’nın emri doğrultusunda darbe karşıtı hutbe okutuldu. Mamak Kaymakamı Ali Mantı,  Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Ak Parti Mamak İlçe Başkanı Muhammet Abdullah Özer, meclis üyeleri, başkan yardımcıları Cuma Namazı’nı Yeni Mamak Merkez Cami’sinde kıldı. Hutbe öncesinde Mamak Müftüsü Muharrem Genç tarafından ülkemizin birlik ve beraberliği için dualar edildi.

 

Hutbede birlik ve beraberlik vurgusu yapıldı

Hutbeyi de okuyan Mamak Müftüsü Muharrem Genç birlik ve beraberlik mesajı vererek: “Hiç kuşkusuz millet olarak sahip olduğumuz bu birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhu en büyük nimetlerden biridir. Hamdolsun! Bu büyük nimet sayesinde ateş çukuruna yuvarlanmaktan ve karanlığa gömülmekten kurtulduk. Kardeşlerim! Bu acı tecrübe bize şunu gösterdi: Hiçbir güç Allah aşkı ve vatan sevgisiyle dolu yüreklerden daha üstün olamaz! Bu hain saldırılar bize şunu öğretti: Şerefli milletimizi sindirmeyi, itibarını zedelemeyi hedefleyenler rezil ve zelil olmaya mahkûmdur” dedi.

 

Cuma Namazı sonrası gıyabi cenaze namazı kılındı
Toplam 6 bin kişi kapasiteli Yeni Mamak Merkez Camisi Cuma Namazı’nda hınca hınç doldu. Cuma Namazı sonrasında demokrasi şehitleri için gıyabi cenaze namazı kılındı. Namaz sonrasında Mamak Kaymakamı Ali Mantı ve Akgül vatandaşlarla tokalaştı.

 


Habere Ait Resimler