Akgül, genel kurula katıldı
img

Sivil Toplum Kuruluşlarının önemini her fırsatta dile getiren Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Kırıkkale Yaylayurt Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin 17. Olağan Genel Kurulu’na katıldı. Mamak Kültür Merkezi Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde gerçekleşen kongrede mevcut Dernek Başkanı Salim Uzel, üyelerin çoğunun oylarını alarak yeniden başkan seçildi.

 

“STK’lar olmazsa olmazımız”

STK’ların ülkenin önemli dinamiklerinden biri olduğunu kaydeden Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, “Hemşeri derneklerimiz bizim için son derece önemli. Kültür mozaiği olan ülkemizde, gelenek ve göreneklerimizin genç nesillere aktarması konusunda derneklerimiz büyük rol oynuyor. Biz de Mamak Belediyesi olarak memleket tanıtımı ve hemşeri sorunlarının çözümü noktasında etkin rol oynayan derneklerimizi bir çatı altında buluşturduk.

Şafaktepe Mahallesi’nde faaliyet gösteren Sivil Toplum Merkezimizde Mamak’ta faaliyet gösteren 12 hemşeri derneğimize yer tahsis ettik.Yaptığımız her iş ve icraatta sivil toplum örgütlerinin görüşlerini ve desteklerini almayı yönetim anlayışımızın vazgeçilmez unsurlarından biri olarak benimsedik” dedi. Akgül, derneğin 17. olağan genel kurulunun hayırlı olmasını diledi. Dernek yönetimi Akgül’e başarılı çalışmaları ve projelerinden dolayı plaket takdim etti.


Habere Ait Resimler